57
лет эффективной работы
ведущее предприятие в отрасли компрессоростроения

 

 

 

 

 

 

Прогрес без кордонів

08/05/2008

Учасниками науково-практичного форуму, вже, до речі, десятого від часу заснування концерну, стали близько ста представників провідних підприємств гірничорудної і машинобудівної промисловості, галузевих міністерств і відомств, науково-дослідницьких інститутів України, Росії, Білорусі та Казахстану. І невипадково організатором такого масштабного, представницького заходу виступає "Укрросметал" - адже саме тут два роки тому, з ініціативи почесного президента концерну Григорія Дашутіна створено Міжнародний інститут компресорного та енергетичного машинобудування (МІКЕМ), що стало важливим кроком у процесах об'єднання та координації зусиль науковців різних країн, взаємного обміну інформацією і досвідом, впровадження інноваційних проектів і технологій.
Вирішення проблем, актуальних для гірничорудної, вугільної галузей різних держав через "призму" галузевої науки - такою, на думку організаторів, є головна мета конференції, що має як теоретичний, так і прикладний характер, адже йдеться не про віддалені у часі проекти, а конкретні машини й технології, які вже сьогодні-завтра впроваджуються у виробництво.
Зокрема, як зазначив начальник відділу безпеки Міністерства вугільної промисловості України Олег Торопчин, надзвичайно перспективним напрямком є створення фахівцями концерну установок утилізації шахтного метану, одна з яких вже успішно випробовується на шахті "Молодогвардійська" у Луганській області. Окрім попередження вибухів метану, що часто призводить до трагічних наслідків на шахтах, ця установка сприяє як вирішенню екологічних проблем, пов?язаних з необхідністю скорочення викидів парникових газів, так і впровадженню енергозберігаючих проектів, перетворюючи шахтний метан у теплову та електричну енергію. До речі, це вже далеко не перше ноу-хау концерну, поставлене на службу безпеки гірників - для попередження і ліквідації шахтних пожеж на підприємствах Мінвуглепрому України вже тривалий час використовуються азотно-мембранні компресорні станції. Ця техніка дозволяє продукувати рятівний азот просто з повітря, безпосередньо на місці аварії - а це надзвичайно важливо, коли йдеться не лише про оперативну ліквідацію пожежі та збереження високовартісного обладнання, а й порятунок людського життя.
У виставковій експозиції техніки, представленій підприємствами концерну до уваги учасників, найбільшу зацікавленість викликала нова установка для постачання пневмоенергією бурових верстатів продуктивністю 50 кубометрів стисненого повітря на хвилину. Наразі високу ефективність та енергозберігаючі властвості технічної новинки позитивно оцінюють фахівці одного з гірничо-збагачувальних комбінатів Росії, де вона почала працювати. В подальшому ж, як зазначив віце-президент "Укрросметалу" Костянтин Пушкарьов, ринок збуту установок, яких гостро потребують підприємства, що спеціалізуються на видобутку залізної руди, досить широкий - Україна, Білорусь, країни Сходу...
У рамках роботи конференції вчені та спеціалісти обмінялись досвідом з питань проектування, експлуатації та модернізації обладнання, а також ознайомились із стендовими доповідями науковців США, Чехії, Китаю, Німеччини. Традиційно відбулась презентація інноваційних технологій "Укрросметалу", а також засідання "круглого столу" з актуальних проблем розвитку галузі.
Два дні, протягом яких тривала конференція, Суми були справжньою столицею компресоробудування, де б'ється пульс науки, генеруються нестандартні ідеї та приймаються важливі рішення. В нинішню епоху глобалізації між вченими та практиками різних країн стоять спільні завдання - енергозбереження, скорочення шкідливих викидів в атмосферу й захист озонового шару планети, попередження й ліквідація техногенних катастроф та інше. В "Укрросметалі" переконані - лише зосередившись на "точках дотику", а не відмінностях, акумулювавши ідеї та потенціал кожного, можна досягти прогресивних зрушень у розвитку економіки.